| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Co si myslet o České televizi?

 Celkem 38 názorů.
 Delete 


Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 20:53:14)
Byli jsme celý den pryč, mimo zdroje informací. Teď jsme sedli k PC a vyskákalo na nás toto:

Piráti a Svobodní mohli přijít o několik milionů, protože preference měli nad 3% a mohly se jim i zvýšit. ČT ale nechtěla zvát strany podle v té době zveřejněného průzkumu STEM, na který se jindy odvolává...


Dle STEM před superdebatou měli Piráti a Svobodní preference přes 3%, a sám Moravec včera přiznal, že po vystoupení A. Babiše v talk show Jana Krause stouply hnutí ANO preference o 5%.

A dále:
Zeman zlehčuje prohru Zemanovců a staví je na roveň se Svobodnými. Moravec si je naopak vědom pochybení ČT v předvolebních debatách, tak že hned zdůraznil, že Svobodní mají o 1 % lepší výsledek než Zemanovci. Přesto ČT prezentuje výsledky takto:


Rozdíl mezi 13 a 12 miliony (Piráti a Svobodní) a nulový rozdíl mezi 12 a 8 miliony (Svobodní a SPOZ).

A tady už jim pro jistotu Piráti a Svobodní vypadli úplně:


To už asi nebude náhoda ~d~.
 boží žena 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:00:56)
Média a tzv preference v podstatě manipuluji a dopředu ovlivní volby

Kdo ze to ted vlastní nemalou čast medii?
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:02:42)
boží,
problém je, že tahle konkrétní média musíme pod pohrůžkou násilí (pokuta několik tisíc) platit všichni ~:(.
 withep 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 7:01:13)
Nemusíme ~;)

Já jsem nedávno ČT odstřihla. Přestěhovali jsme se, TV je někde v krabici a po jednom nejmenovaném pořadu jsem se konečně rozhodla ji odhlásit. Muž mezitím koupil anténu, ale příjemně mě překvapil, televizi na sebe nepřihlásí a anténu prodá ~:-D
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 17:26:32)
withep,
kdybych mohla odstřihnout jen ČT, udělám to, tam sleduju jen ČT4 Sport a holt bych ho oželela ~d~. Ale sleduju jiná vysílání a tak ta odstřihnout nechci ~d~. Nechci přijít o něco, co mě baví a zajímá, kvůli povinnosti platit někomu, kdo ze mě jen tahá prachy za nic ~d~.
 boží žena 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 17:32:36)
Tak zkus neplatit

Ja neplatim za těch x let se nikdo neozval
 .kili. 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:02:45)
"Kdo ze to ted vlastní nemalou čast medii? "

nemalá není velká. Bude třeba to napravit.
 Kafe 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:02:57)
ČT si platíme z koncesionářských poplatků. TA by měla měřit všem stejně.
 boží žena 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:04:24)
Jo otázka proc to nedela
 .kili. 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:07:30)
"TA by měla měřit všem stejně. "

hlavně by měla být veřejno práívní televisí a ne sborem pitomců, co neumí česky, překrucují výroky, prají se jak idioti a skářou do řeči dřív, než tázaná začne odpovídat. I ty Moravcovy ozázky jsou delší než odpovědi. A k presidentovi se dnes v rozhodovu choval jako buran, co si myslí, že spolu chodili na oběd do družiny.
 Šešule 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:02:00)
O ČT si už dávno nemyslím, že je objektivní médium. Skoro mi i přijde, že se objektivitu nenamáhá předstírat~d~
 kreditka 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:10:40)
ČT není nadstranické médium bohužel - bylo to znát jak teď tak i při prezidentských volbách...
 Grainne 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:13:50)
Delete, mám podivný pocit, že Pirátů se obzvláště bojí - média.
Svobodní jsou strašákem spíš pro pravici - politiky. Myslím, že to byl záměr, ne jen jakási náhoda, nebo shoda okolností.

Zemanovci strach nenahánějí, zřejmě jsou stejně "špinaví" a stejně snadno zařaditelní do procesu.
Svobodní i Piráti se musí jevit velmi radikálně - na naše poměry.
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:19:06)
Grainne,
tak zrušením koncesionářských poplatků vyhrožují hlavně Svobodní ~;). Proč se ale bojí Pirátů?
Na FB už padl návrh o společném postupu v této věci, protože tohle už je dále neúnosné ~d~. Teď jde jen o to, jestli se alespoň v tomhle budou schopní pánové domluvit.
 fisperanda 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:40:11)
Pirátů se bojí. Třeba kvůli tomuhle - říjen 2012
http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/„zverejnete_cenzurovany_clanek_dostala_ceska_televize_od_piratu_ultimatum
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 21:41:46)
Dík.

Tím líp, snad se dohodnou ~d~.
 Persepolis 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:10:08)
Delete, taky mě se.e, že musím platit koncesionářské poplatky neobjektivním šmejdům. ČT evidentně nepochopila co to znamená být VEŘEJNOPRÁVNÍ~Rv~Rv~Rv
A o tom nemluvím jenom v souvislosti s Piráty nebo svobodnými, toho jsem si všimla už dávno před volbami.
 Grainne 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:13:37)
Delete, koncesionářské poplatky jsou minimálně nemravnost, to jistě, ale cenzura a podobné "žerty a triky" jsou mnohem horší.

Já vím, že se tím intenzivně zabývají i svobodní, ale pro mně jsou příliš
"napravo" v té sociální oblasti. V oblasti svobody a demokracie je naopak klidně pochválím, to je mi blízké.
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:23:13)
Grainne,

no já si hlavně myslím, že v té sociální oblasti nemají vysvětleno ~d~. Lidi prostě nevědí, co je negativní daň, a jak funguje....Mně dává smysl, protože jednak sjednocuje všechny ty příspěvky a podpory, a pak navíc motivuje k práci, protože při sebemenším výdělku máš vždycky víc, než bez něj, protože negativní daň se zmenší o míň, než kolik si vyděláš. Samozřejmě je pak otázka konkrétních čísel, od jakého výdělku už nemáš nárok....to je pak na diskuze....ale snadno se to upravuje podle momentální situace ve společnosti (pružně to reaguje na daňovou zátěž atd.) A jde o systém solidární ~d~.

Ale to je teď vedlejší, podstatné je, jestli by byly schopné se tyto dvě strany spojit v nějaké věci jako dva partneři, i když na spoustu jiných věcí mají názory různé. A jsem fakt zvědavá, jestli to řešit budou. Pokud ne, tak za pár měsíců mají opět ten samý problém a možná ve větším (i když o moc víc ignorovat je už nejde ~;) ).
 Margot+1 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:16:26)
Koncesionářské poplatky nejsou nemravnost, ale způsob, jak zajistit veřejnou službu nezávisle na státním rozpočtu.
Duální systém médií je podle mě jedna z mála záležitostí, která ještě zůstala z porevolučního demokratického nadšení.
Problém nejsou koncesionářské poplatky, ale lidé vybíraní do mediálních rad podle stranického klíče (porevoluční zákonodárce holt nepočítal s tím, že politik nerovná se čestný, demokracii oddaný zástupce voličů a jejich zájmů).
Zrušení poplatků, tj. veřejnoprávních médií znamená v podstatě jen dvě cesty: a) privatizaci (a v tu ránu si je koupí někdo jako Babiš) b) zestátnění (a někdo jako Babiš je bude řídit z pozice státu).
 .kili. 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:21:26)
"Koncesionářské poplatky nejsou nemravnost,"

zaplatil bych i dvojnásobek, kdybych se za to dočkal seriosního zisku v podobě objektivních informací podaných úředním jazykem. To velkým dílem činí jen ČT2.
 Margot+1 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:27:55)
"To velkým dílem činí jen ČT2"

mám dojem, že pokud koncesionář ve veřejnoprávním médiu najde, co hledal, veřejnoprávní funkce byla splněna. Neznamená to přece, že musí přijímat veškerý program.
 .kili. 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:30:10)
"pokud koncesionář ve veřejnoprávním médiu najde, co hledal, veřejnoprávní funkce byla splněna."

koncesionář platí za celou veřejnoprávní TV,. To prvně. Ale OK, přijmu i to, co píšete za své. Jen zpravodajství je v ČT2 pramálo, takže nenacházím na té celé ČT to, co bych chtěl.
 Margot+1 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:37:09)
"Koncesionář platí za celou veřejnoprávní TV"

jenže koncesionář není jeden, zájmy koncesionářů jsou rozmanité, tj. veřejnoprávní médium se musí snažit pokrýt co nevětší šíři těchto zájmů (vč. zájmů menšin apod.) Divák/posluchač si pak vybere jen to, co mu vyhovuje.

"Jen zpravodajství je v ČT2 pramálo, takže nenacházím na té celé ČT to, co bych chtěl"

pak máte právo žádat nápravu. Jenže narazíte na politickou radu, která politicky vybrala generálního ředitele. Ergo se dostáváme k tomu, co jsem psala - problém nejsou poplatky, ale způsob volby mediálních radních.
 NovákováM 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:50:23)
viděla jsi, co Nora Fridrichová odpověděla na některé dotazy k volbám?

Tak takovou odpověď obdrželi k žádosti o sdělení, co znamenalo opomenutí některých stran.
Žádat nápravu? Kde? Na hlavním nádraží?
Já vím, že existuje nějaká atd. ale to již poněkud pozdě bycha honit, že..
 NovákováM 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:50:41)
nějaká rada pro RTV... už mi to taky vynechává :-D
 Margot+1 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 11:53:55)
Můžeš si stěžovat u Rady České televize. Jenže tam je právě ten problém, který jsem popisovala kilimu.

Koncept duálního systému médií je sám o sobě dobrý, když uvážíš, že jiná cesta jsou už jen privátní nebo státní média. Pak už si skutečně můžeš stěžovat jen na lampárně, pokud si nestěžuješ z pozice koncesionáře...



Malý přehled mediálních rad, pokud to někoho zajímá:

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání - RRTV (tzv. velká rada),rozhoduje např. o udělování vysílacích licencí
Rada České televize - vybírá GŘ, má hájit veřejný zájem (což je problém)
Rada Českého rozhlasu - stejné jako u ČT
Rada České tiskové kanceláře (ČTK je také veřejnoprávní médium, ale neplatí se mu žádné koncese, už proto že ČT a ČRo si kupují její servis)
 Filip Tesař 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 12:19:07)
"Jenže narazíte na politickou radu, která politicky vybrala generálního ředitele. Ergo se dostáváme k tomu, co jsem psala - problém nejsou poplatky, ale způsob volby mediálních radních."

A jsme u kořenů problému mnohem širšího, než jenom Česká televize. V případě České televize (a rozhlasu rovněž) je jasně vidět, že souběžně s tím, jak vzrůstala politizace Rady, omezovala se autorita ředitelů založená na tom, mít vizi, stát si za ní, snažit se dělat praktické kroky k jejímu uskutečnění a případně je korigovat podle zpětné vazby diváků, kritiků, mediálních odborníků nebo veřejných osobností. Místo toho být ředitelem znamenalo donedávna poslouchat hlavně zpětnou vazbu většiny radních, což vedlo k spíš k ustrašenosti a uvnitř televize k oslabování těch patřičných zpětných vazeb, hlavě ztrátě kontaktu s diváky.

Jenže tohle je obecněnší problém týkající se ve skutečnosti i správy měst, zvláště těch velkých s mnoha příspěvkovými organizacemi, správy příspěvkových organizací státu, firem s účastí státu, veřejných zakázek atd. atd. Ze donedávna hlavního stranického tandemu ODS ukázala dostatečně, nakolik se v ní politika zúžila právě na toto, a ČSSD právě odhaluje, jak silné je to u ní.

Pořád je naděje, že jiné strany v čele s ANO přijmou nějaké zákony na omezení politické korupce (viz např. iniciativa Rekonstrukce státu), i kdyby spíš tak trochu omylem jako Nečasova vláda s uvolněním dozoru nad policií a státními zástupci. Mohl by to být aspoň v něčem nevratný posun, a ti noví by tím splnili nějaký účel.


 Margot+1 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 12:28:25)
Filipe,

souhlasím s tím, že ještě je naděje to změnit. Ale nevěřím, že tím hybatelem bude ANO.
 Filip Tesař 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 12:55:49)
Já nevím, jestli hybatelem, nebo hlavním hybatelem... Zmínil jsem ho, protože bez něho to nejde.

Úsvitu v tomhle moc nevěřím, zatím od nich byly slyšet spíš populistické obecnosti, kromě referenda tedy. Nechci tady na diskusi čeřit vlny, ale myslím, že na topku se teď dá v lecčems v tomhle směru spolehnout, vzhledem ke konkrétním poslancům a taky jisté disciplinovanosti. Docela spolehliví by měli být podle mne lidovci. ODS? Možná, pokud to převezme Němcová, ale opravdu převezme, ne jen formálně. U ČSSD jsem na rozpacích, někteří chtít nebudou, ale taky se trochu bojím, že ti slušní nebudou chtít dál štěpit stranu, mnohokrát tu už byl manévr typu přijdeme s vlastním návrhem, pro někoho zastíracím, pro někoho uklidňujícím... Komunisti jsou taky neznámá, něco by možná podpořit mohli, ale spíš budou stát stranou.
 NovákováM 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 10:24:49)
Ale jistěže je nemravné hradit za něco, co nemám zájem nadále užívat, pochybuji-li o kvalitě a nestrannosti a k čemuž jsem odsouzena již jen vlastnictvím TV přístroje.

Pro mne za mne by mohly být i vyšší, ale ať laskavě postupují objektivně, nikoliv tendenčně.
 domenica 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:18:23)
ahoj, presne to sjem si rikala a ted ve 168 hodinach svobodne uplne preskocily ... nesnasim nespravedlnost a strasne mi to vadi. Ale vyjadreni politologu o piratech a zemanovcich tam bylo, svobodni byli opet taktne preskoceni.
 NovákováM 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:36:17)
Tonuz jsem psala v sobotu... v noci. Jen se mi to potvrzuje. Pokracuji v podobnem duchu. Smejdi
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(27.10.2013 22:58:18)
Odpověď pořadu 168 hodin na dotaz, proč ve svém speciálu vynechali Svobodné:

 withep 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 7:08:40)
To je tedy odpověď jak... vepř ~a~

A Zelení rozhodně neoslovují stejné voliče jako Piráti.
 Evka a3 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 6:30:58)
no tak vám to nevyšlo letos, však budou zase brzy předčasné, neboj! stačí trochu vylepšit marketing (dle vzoru ANO) a budete ve sněmovně :-)

jinak Kraus je na Primě, tudíž si tam může pozvat koho chce, je to jeho program

ČT je kapitola sama o sobě, ale nelze ji vinit z volebních výsledků
 .kili. 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 8:05:57)
- "na Primě, tudíž si tam může pozvat koho chce, je to jeho program"

přesně tak

- "ČT je kapitola sama o sobě, ale nelze ji vinit z volebních výsledků "

tak nějak, jen že vinit lze kdekoho, otázka je zda oprávněně.
 Delete 


Re: Co si myslet o České televizi? 

(28.10.2013 17:19:30)
Evko,

však já nemám nic proti Babišovi na Primě a považuju to za zcela v pořádku. Ten komentář psala jiná osoba, ale já s ním souhlasím. Chápu ho tak, že je to důkazem toho, že ukázání se ve sdělovacích prostředcích přináší body, procenta. Takže pokud veřejnoprávní televize, která by měla být objektivní, některé strany cíleně vynechává, tak jim ty body ubírá nebo jim alespoň cíleně brání je získávat.

Ano, je cesta jít přes jiná média, ale na to musí být prostředky, které má třeba pan Babiš neomezené (a i jeho vlastně platíme všichni, přes zákon, což tedy za fér nepovažuju), zatímco právě malé strany jako Piráti nebo Svobodní, kteří žijí jen z členských příspěvků a darů, rozhodně nemají. Prostě koupit si ten prostor v soukromé televizi nebylo z čeho ~d~. A o to víc jednání televize, která by měla být pro všechny, není v pořádku, vždyť ignoruje těch 250 000 (cca 120 od Svobodných a cca 130 od Pirátů) platičů koncesionářských poplatků. Ročně je to nějakých 34 milionů Kč, za řádné volební období 4x tolik.

Ať už tedy Svobodní a Piráti půjdou cestou přes jiná média (trochu problém, protože do těch Babišových taky nesmí ~d~), takže na výběr zase tolik není, nebo přes nějaké stížnosti, je to jejich věc. Ale myslím si, že na podobné přešlapy je třeba ukazovat.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.